Poradnik BDSM dla początkujących: od czego zacząć?

Poradnik BDSM dla początkujących: od czego zacząć?

Odkąd kobiety na całym świecie rzuciły wręcz do czytania kultowej trylogii 50 twarzy Greya, coraz więcej osób zaczęło się zastanawiać, jak zacząć przygodę z BDSM. Co warto wiedzieć o BDSM? W jakie akcesoria BDSM warto się zaopatrzyć na samym początku? Zapraszamy do naszego przewodnika BDSM dla początkujących.

Jak rozpocząć przygodę z BDSM? Co to jest BDSM?

Jeśli nie wiesz do końca, co oznacza BDSM, już spieszymy z pomocą. Skrót BDSM wywodzi się od słów określających praktyki z nim związane i stanowiących trzy filary BDSM: bondage i dyscyplina (ang. bondage and discipline, B&D), dominacja i uległość (ang. domination and submission, D&S), sadyzm i masochizm (ang. sadism and masochism, S&M). Praktyki BDSM nie są dla każdego, jednak zaskakująco wiele osób fantazjuje o odgrywaniu osoby uległej lub przeciwnie - całkowitemu zdominowaniu swojego partnera. Często przed wypróbowaniem zabaw BDSM powstrzymuje nas obawa przed zadawaniem i doświadczaniem bólu. Tymczasem seks BDSM nie musi, a nawet nie powinien być ekstremalny. Dobry BDSM dla początkujących nie zawiera w sobie najbardziej niebezpiecznych form BDSM - takie zarezerwowane są wyłącznie dla bardziej zaawansowanych. Od czego zacząć BDSM?

BDSM- jak zacząć?

Być może zabrzmi to niezbyt ekscytująco, zanim wyskoczysz z kajdankami BDSM i kompletem pacek, konieczna jest rozmowa przed rozpoczęciem eksperymentowania w łóżku. Granice i zasady w BDSM są bardzo ważne, podobnie jak wzajemne zaufanie. Konieczne jest także ustalenia tzw. safeword, czyli „bezpiecznego słowa”, czyli hasła przerywającego zabawę. Dla osób początkujących BDSM najlepszym wyjście będzie metoda małych kroków. Jeśli chcecie spróbować BDSM, na początek wypróbujcie zasłanianie oczu opaską. Inną aktywnością seksualną BDSM dobrą dla początkujących są klapsy oraz krępowanie.

Gadżety stosowane podczas seksu BDSM

Gdy poniesie Was chwila i działacie spontanicznie, możecie wykorzystać w ostateczności przedmioty aktualnie posiadane pod ręką jak szalik do zawiązania oczu lub krawat do krępowania. Jednak dla większego komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa podczas BDSM, warto jest zaopatrzyć się w profesjonalne gadżety BDSM. Wybór produktów BDSM jest obecnie bardzo bogaty, dlatego ogranicza Was wyłącznie Wasza wyobraźnia. Jakie są akcesoria BDSM, idealne dla początkująch?

Maski, opaski i stroje BDSM

Bardzo dobre na początek, by oswoić się z gadżetami erotycznymi BDSM. Opaska zasłaniająca oczy pozwoli odciąć od rozpraszających bodźców i otworzyć na nowe doznania. Z kolei maski i specjalne stroje pozwolą wcielić się w inną osobę i poczuć się wyzwolonym.

Klapsy, pejcze, packi

Kolejne akcesoria BDSM dla początkujących, po które chętnie sięgamy. Jako pierwsze akcesoria seksualne BDSM najlepiej sięgnąć po jak najmniejsze i najlżejsze, którymi trudniej zrobić krzywdę. Bezpiecznymi miejscami do wymierzania klapsów są oczywiście pośladki (należy tylko uważać na nerki) oraz uda. Bardziej wrażliwe miejsca lepiej zostawić na potem, gdy nabierzecie więcej wprawy.

Kajdanki BDSM oraz liny do krępowania

Bezpieczeństwo w BDSM to podstawa, dlatego profesjonalny zestaw BDSM to najlepsze wyjście, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Przy zbyt silnym zaciśnięciu więzów może dojść do odcięcia krążenia np. w rękach lub nogach. Dlatego tak ważna jest możliwość szybkiego uwolnienia partnera, np. poprzez rozcięcie węzła. Gdy używamy części garderoby jak rajstopy czy pończochy, może się to okazać problematyczne, z kolei linki do prania mogą się nieprzyjemnie wrzynać i ranić skórę. Wybierając specjalne taśmy do bondage, masz pewność, że są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Podobnie jest zresztą z kajdankami BDSM, z których jesteśmy się w razie potrzeby samodzielnie uwolnić.

Jesteście gotowi, by włączyć elementy BDSM do Waszego życia seksualnego?